Podstawowe środki higieny w każdej firmie

Pracodawca musi zadbać o wiele rzeczy w swojej firmie. Zatrudnia wykwalifikowany personel, dba o komfortowe miejsca pracy, zapewnia odpowiednią ilość pracy, pozyskuje klientów i ze wszystkiego się rozlicza. Pracownicy, wykonujący swoje obowiązki, muszą mieć również zapewniony dostęp do ciepłych i zimnych napojów oraz do środków higieny osobistej. Dbanie o ich dobre samopoczucie to nie tylko lepsza wydajność, ale i działanie zgodne z kodeksem pracy. 

Higiena w pracy – na czym polega

Środki czystości powinny znaleźć się w każdym miejscu pracy i być na bieżąco uzupełniane. Nie ma możliwości rekompensowania ich braku wypłatą ekwiwalentu. Higiena w pracy zakłada możliwość umycia rąk i twarzy oraz załatwianie potrzeb fizjologicznych. Z tego względu, niezbędnymi elementami w każdej pracowniczej łazience muszą być:

  • Mydła,
  • Ręczniki papierowe,
  • Papier toaletowy,
  • Środki do dezynfekcji,
  • Odświeżacze powietrza.

Ich brak może skutkować złożeniem przez pracowników zawiadomienia do Inspekcji Pracy, więc nie warto ryzykować, tym bardziej, że te produkty nie powinny znacząco nadszarpnąć firmowego budżetu. W każdej firmie pracuje od kilku do nawet kilkudziesięciu pracowników, warto zatem stawiać na rozwiązania, które zapewnią maksymalne zabezpieczenie przed bakteriami, np. stosowanie mydła w płynie, zamiast w kostce, której będą dotykać wszystkie osoby.

Zaopatrzenie firmy w środki higieniczne

Trudno sobie wyobrazić, aby właściciel firmy udawał się za każdym razem do sklepu po środki czystości, które akurat się kończą. Najwygodniej, jeśli będzie sporządzana lista, aktualizowana na bieżąco, dotycząca produktów, które należy uzupełnić i stworzenie jednego, większego zamówienia raz w miesiącu. Hurtownia chemii gospodarczej to idealny wybór do uzupełniania takiego zapotrzebowania. Rodzaj potrzebnych środków czystości jest uwarunkowany rodzajem wykonywanej pracy przez pracowników. Inne będzie zapotrzebowanie dla osób wykonujących swoje obowiązki w biurze, a inne dla pracujących na hali produkcyjnej lub w warsztacie samochodowym. Zapewnienie ich to obowiązek pracodawcy, a także wyraz szacunku w kierunku swojego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *