Rodzaje usług przeciwpożarowych

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej firmy, która zajmie się ochroną obiektu, każdy jego właściciel powinien zapoznać się z ofertami usług przeciwpożarowych, aby mieć pewność, że ludzie i sprzęt, znajdujący się w budynku, który udostępnia, są bezpieczni. Do zapewnienia bezpieczeństwa na wypadek pożaru, potrzebny jest szereg rozwiązań, które przede wszystkim zadziałają, a także świadomość osób, przebywających w budynku, jak postępować w przypadku zagrożenia. Dlatego profesjonalne usługi przeciwpożarowe to nie tylko sprzęt, ale i jego konserwacja, a także szkolenia z zakresu PPOŻ.

Kontrola i ochrona przed pożarem

Profesjonalna firma, świadcząca usługi PPOŻ Warszawa, zapewnia kompleksowe rozwiązania, począwszy od realizacji projektu systemów przeciwpożarowych, po ich instalację i regularny serwis. W ramach przeglądów, sprawdzane są takie elementy, jak:

  • Sprzęt gaśniczy 
  • Instalacje hydrantowe
  • Instalacje tryskaczowe
  • Systemy oddymiające

Ochrona przeciwpożarowa budynku to przede wszystkim wszelka działalność, która ma na celu skontrolowanie wdrożonych wcześniej rozwiązań przeciwpożarowych. Takie przeglądy powinny być przeprowadzane raz do roku, wszelki sprzęt gaśniczy oznaczony jako zdatny do użytku, a wszystkie usterki i nieprawidłowości natychmiast usunięte. Wpis do książki eksploatacyjnej pozwoli mieć nadzór nad wszystkimi wykonanymi przeglądami oraz naprawami.

Inne zadania firm zajmujących się ochroną PPOŻ

W każdym budynku powinny być widoczne oznaczenia, tablice i znaki przeciwpożarowe. Ich właściwe rozmieszczenie również podlega kontroli. Oprócz tego, do usług PPOŻ zalicza się również sporządzanie planów ewakuacji, instrukcji PPOŻ oraz opracowanie ewentualnych scenariuszy pożaru, a także drogi ewakuacji podczas jego wystąpienia. Firma zajmująca się kompleksową ochroną budynków, nie skupia się wyłącznie na samej kontroli, ale ma w swojej ofercie instalację niezbędnych urządzeń, systemów oraz zabezpieczeń. A przede wszystkim powinna umieć doradzić, jakie rozwiązania będą w danym budynku skuteczne i sensowne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *