Jaki wybrać moduł do newslettera do Prestashop

Ze względu na rosnące zainteresowanie sprzedażą w internecie, wzrosło zapotrzebowanie na platformy, które umożliwiają łatwe i intuicyjne prowadzenie. Jedną z nich jest Prestashop. To darmowa platforma pozwalająca na stworzenie i prowadzenie sklepu internetowego. Zwykle wykorzystywana jest przez początkujących przedsiębiorców, ale również przez średnie firmy i tak popularne przedsiębiorstwa, jak Decathlon. Ze względu na przejrzystość platformy, nie wymaga ona znajomości zasad programowania. W ofercie wtyczek i modułów posiada jednak wiele możliwości, dzięki którym sklep będzie wygodny dla klientów.

Kiedy warto sprawdzić ofertę Prestashop


Prestashop wyróżnia się na tle innych platform do prowadzenia sklepów internetowych. Ze względu na wieloletnią obecność na rynku, jest dopasowany do potrzeb zarówno przedsiębiorców, jak i klientów. Pracownicy odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w platformie słuchają swoich użytkowników, dzięki czemu jest to oprogramowanie o wysokim poziomie dopasowania do dynamiki rynku. Niemniej jednak w wersji podstawowej pozostaje ono bezpłatne – co umożliwia rozpoczęcie działalności nawet osobom początkującym. Warto pamiętać również o dopasowaniu platformy do urządzeń mobilnych – Prestashop pozwala prowadzić sklep kierowany do użytkowników wybierających zakupy za pośrednictwem smartphone.

Jakie możliwości daje Prestashop


Prestashop umożliwia stworzenie sklepu internetowego z wykorzystanie darmowych szablonów. Szeroki wybór motywów, kolorów oraz układów z pewnością pozwoli spersonalizować sklep. Możliwe jest również stworzenie indywidualnego szablonu. Dodatkowo platforma ta oferuje rozbudowaną listę dodatkowych funkcji. Wyjątkowo sprawnie działający newsletter w Prestashop pozwala zbudować zaangażowaną grupę klientów. Obecnie e-mail marketing jest jedną ze skuteczniejszych form komunikacji z potencjalnymi i obecnymi klientami. Jednym z narzędzi umożliwiających wprowadzenie tego rozwiązania jest Freshmail.pl.

Najpopularniejsze moduły do Prestashop


Usprawnienie funkcjonowania sklepu internetowego za pośrednictwem platformy Prestashop jest wyjątkowo łatwe. Jednym z popularniejszych modułów jest ten umożliwiający wprowadzenie oraz zarządzanie promocjami i zniżkami. Dla jak najefektywniejszego funkcjonowania istotne jest również SEO – platforma Prestashop pozwala na analizowanie danych na temat widoczności sklepu, tak aby móc maksymalizować działania. Co więcej, dzięki zastosowaniu modułu dostępnego na freshmail.pl, można znacząco zmniejszyć ilość porzuconych zamówień. Dane na temat wysyłanych wiadomości pozwalają efektywniej docierać do klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *