Jak działa odkurzacz samojezdny

Odkurzanie poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w naszym domu może zajmować mnóstwo naszego czasu i czasami jest to czynność pracochłonna. Dzięki nowoczesnym odkurzaczom samojezdnym można sprawić, że odkurzanie zupełnie nie będzie nas dotyczyło. Jak to możliwe? Poniżej przedstawiliśmy główne powody, dla których samojezdne odkurzacze powinny działać także w Twoim domu!

Odkurzanie i mopowanie z użyciem jednego urządzenia

Pierwsze modele samojezdnych odkurzaczy miały dość mocno okrojone funkcje w porównaniu z urządzeniami, jakie można obecnie spotykać. Dawniej odkurzacz samojezdny był nastawiony głównie na zbieranie sypkich zanieczyszczeń z posadzki. Obecnie możliwe jest dodatkowo mopowanie podłogi! Takie odkurzacze nazywane są często robotami sprzątającymi. W swojej ofercie posiada je sklep Wdomu24.pl. Dostępny w tym sklepie model iLife V7s Plus jest świetnym przykładem odkurzacza, który łączy w sobie dwie wspomniane wcześniej funkcje. Żeby przeprowadzić mopowanie należy do urządzenia dołączyć specjalną przystawkę, którą oczywiście dostaniemy w komplecie.

Czujniki zapewnią bezpieczeństwo

Nowoczesny odkurzacz samojezdny to sprzęt wyposażony w wiele czujników, które mają zapewnić urządzeniu bezawaryjną pracę. Jednym z nich jest czujnik skosów. Dzięki niemu odkurzacz nie spadnie ze schodów podczas wykonywania swojej pracy. Kolejną świetną opcją jest czujnik powierzchni. Zbiera on dane odnośnie tego, na jakiej powierzchni znajduje się obecnie odkurzacz i w efekcie zmieniane są parametry odkurzacza w taki sposób by sprzątanie było najbardziej efektywne. Odkurzacz samojezdny jest w stanie radzić sobie również ze sprzątaniem dywanów poprzez samoczynne zwiększenie mocy ssania, która się zmienia właśnie dzięki powyżej opisanym czujnikom.

Mapowanie powierzchni

Nowoczesne modele odkurzaczów samojezdnych, które również znajdziemy w sklepie Wdomu24.pl posiadają funkcję mapowania pomieszczeń. Dzięki zamontowanej kamerce oraz specjalnym algorytmom odkurzacz jest w stanie stworzyć sobie mapę pomieszczenia, która ułatwi mu pracę. Przykładem modelu, który wyposażony jest w taką opcję jest iLife A8.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Pragnąc zainwestować w odkurzacz samojezdny z funkcją mopowania warto wybierać modele z systemem i-Dropping. Dzięki niemu środek czyszczący będzie właściwie rozprowadzany po czyszczonej powierzchni. Wspomniane już wcześniej tworzenie map pomieszczeń również będzie opcją, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie. Natomiast jeśli obawiamy się o to, że odkurzacz nie posprząta rogów pomieszczeń i zakamarków to szukajmy modeli takich jak Dibea D960, który posiada funkcję sprzątania przy krawędziach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *