business man manager owerwork busy successful finance

MLM – czy warto się w to angażować? Sprawdź opinie ekspertów

Marketing sieciowy to nic innego jak powszechnie znane MLM. Charakterystyczną cechą  tego modelu jest możliwość budowania sieci konsultantów. Najbardziej znanym przedstawicielem tego segmentu na naszym rynku prawdopodobnie jest Avon.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto angażować się w marketing sieciowy. Wątpliwości te nasilone są przez dość negatywne opinie o biznesach MLM. W niektórych środowiskach tego typu rodzaj działalności błędnie utożsamiany jest z piramidą finansową. W konsekwencji osoby, które angażują się we współpracę z firmami MLM, muszą liczyć się z tym, że często ich najbliższe otoczenie może na to zareagować negatywnie.

Jeśli dobrze się przygotujesz to warto wejść w marketing sieciowy

Na samym początku Twojej przygody z MLM, musisz wybrać odpowiednią dla siebie firmę. Podczas tej decyzji warto kierować się wiarygodnością danej marki, jej produktami oraz tym, w jaki sposób odbierana jest przez ludzi. Na sam początek nie musisz wiązać z firmą planów na długo. Wielu specjalistów od MLM, którzy obecnie piastują wysokie stanowiska, zaczynało w zupełnie innych firmach.

Marketing sieciowy opiera się głównie na produktach zużywalnych. Mowa tutaj o kosmetykach, środkach czystości, suplementach diety. Prawdopodobnie właśnie taki asortyment będziesz sprzedawać, jeżeli dołączysz do jakieś struktury. W obecnych czasach tego typu produkty dostępne są praktycznie w każdym supermarkecie, dlatego musisz skutecznie przekonać klienta, że wariant oferowany przez Twoją firmę jest lepszy.

Firmy MLM starają się ułatwić swoim współpracownikom zadanie. Produkty, które dystrybuowane są w modelu marketingu sieciowego, zazwyczaj wyróżniają się jakimś składnikiem aktywnym lub oferują wysoką wydajność w niższej cenie. Dzięki temu konsultanci mogą znacznie łatwiej nakłonić swoich klientów do zakupu.

Konsultant na samym początku swojej drogi zarabia na różnicy pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży. Po zarejestrowaniu się na stronie firmowej otrzymuje dostęp do asortymentu w cenie niższej niż ta katalogowa. Dzięki czemu podczas odsprzedaży produktu klientowi jakaś część pieniędzy pozostaje w jego kieszeni.

Liderzy, czyli osoby wspierające konsultantów na samym początku drogi zazwyczaj starają się przekazać jak najwięcej informacji o samych produktach. Jest to podstawowa wiedza każdej osoby, która zajmuje się marketingiem sieciowym. Klienci miewają bardzo dużo różnych pytań, na które trzeba im odpowiedzieć.

Twoje zarobki zależą wyłącznie od tego, jak wiele produktów uda Ci się sprzedać. Pewnie dlatego zastanawiasz się: MLM, czy warto? Brutalna prawda jest taka, że wiele osób nie zarobi w ten sposób kompletnie nic. Wizja sprzedaży bezpośredniej czasem potrafi sparaliżować. Niektóre osoby mają natomiast wrodzony potencjał, który potrafi się w takich momentach próby objawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *