Taboret gazowy – niezawodny sprzęt do gotowania

Taboret gazowy to bardzo funkcjonalne urządzenie zasilane gazem ziemnym lub gazem propan – butan z butli gazowej. Z jego pomocą można gotować oraz podgrzewać przeróżne potrawy. Urządzenia te są obowiązkowym wyposażeniem tych lokali gastronomicznych, w których dania są serwowane w bardzo dużych ilościach. Jakie są ich zalety oraz zastosowanie?

Budowa i zastosowanie taboretu gazowego

Taboret gastronomiczny to niski, przenośni palnik, który swoim wyglądem przypomina niewielki stołek kuchenny. Stąd też pochodzi jego nazwa. Jego konstrukcja opiera się na czterech stabilnych nogach, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania nawet przy obciążeniu około stu kilogramów.

Obecnie na rynku dostępne są taborety gazowe w wielu rozmiarach oraz o różnej mocy. Może ona wynosić 3,5 kW, 5 kW, a nawet 9 kW. Wybór tego urządzenia powinien być dostosowany do własnych potrzeb.

Z pomocą tego niezawodnego sprzętu można szybko oraz sprawnie przygotowywać potrawy w bardzo dużych ilościach. Z tego też względu taborety gazowe znalazły powszechne zastosowanie w kuchniach cateringowych, na pracowniczych i szkolnych stołówkach oraz w wielu restauracjach.

Urządzenia te są także doskonałym rozwiązaniem w przypadku okazjonalnego gotowania w terenie, na przykład podczas organizacji jarmarków, festynów czy imprez firmowych. Pozwalają one na szybkie ugotowanie dużej ilości zupy, ziemniaków, bigosu oraz wielu innych, smacznych potraw.

Jakie są istotne zalety taboretu gazowego

Te funkcjonalne podczas użytkowania urządzenia gastronomiczne są często wykonywane z żeliwa. Dzięki temu są bardzo stabilne oraz niezawodne podczas użytkowania. Tego typu sprzęt jest przystosowany do dużych garnków, nawet o pojemności 100 litrów. Jego palniki mogą być dwu, trzy lub czterokomorowe. Taka budowa przekłada się to na równomierne podgrzewanie garnków od spodu. Dzięki temu przyrządzane potrawy bardzo szybko się smażą czy też gotują.

Dostępne na rynku taborety gazowe są na tyle niskie, że umieszczając na nich duże i ciężkie garnki nie trzeba ich zbytnio podnosić.

Urządzenia te są znacznie mniejsze oraz lżejsze od tradycyjnych kuchenek gazowych, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Są one zatem sprawdzonym wyborem dla niedużych pomieszczeń. A dzięki temu, ze są lekkie można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce.

Bardzo dobrym wyborem są urządzenia INVEST HORECA, które to są wysokiej jakości oraz wykonane z solidnych tworzyw. Są one wykonywane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich wytrzymałość, stabilność, higienę oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania. Takie taborety gazowe potrafią służyć niezawodnie przez szereg długich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *