Redukcja cellulitu – jakie metody są rzeczywiście skuteczne

Kiedy nadchodzi okres letnich upałów, a krótkie spódniczki i spodenki aż się proszą, by je założyć, problem cellulitu skutecznie psuje humor niejednej posiadaczce nóg, na których się pojawił. Nieestetycznie wyglądająca „pomarańczowa skórka” doprowadza do frustracji, a długotrwały proces niwelowania jej przeróżnymi sposobami, zniechęca do podjęcia prób pozbycia się jej na dobre. Może jednak nie trzeba aż tak wiele poświęcenia, by w końcu cieszyć się pięknymi nogami?

Skąd bierze się cellulit i jak znaleźć skuteczną metodę na niego

Pojawienie się cellulitu ma związek z niewłaściwą strukturą tkanki tłuszczowej. Dlatego też dotyka głównie miejsc, gdzie jest jej najwięcej, czyli na pośladkach oraz na udach. W przypadku otyłości może również występować na ramionach, plecach i brzuchu. Warto jednak zauważyć, że nie tylko osoby mające nadwagę borykają się z problemem cellulitu. Aby z nim walczyć jest wiele sposobów. Odpowiednia dieta, nawadnianie organizmu, ćwiczenia, masaże, a taże kosmetyki. Jednym z nich jest serum Celleasy perfect body, które pomoże zmniejszyć obwód ud nawet do 5 cm oraz ujędrni skórę. Stosowanie tego preparatu przyczyni się do:

  • Spowolnienia procesów starzenia się skóry
  • Wzmocnienia naczyń krwionośnych
  • Pobudzenia krążenia krwi
  • Redukcji tkanki tłuszczowej

Więcej informacji na temat składu oraz zalet tego preparatu można znaleźć na stronie: https://medsense.pl/celleasy-perfect-body-serum/. W skład zestawu wchodzi nie tylko serum, ale również chińska bańka do wykonywania masażu.

Dlaczego masaż jest taki ważny w walce z cellulitem

Przede wszystkim masaże pozwalają zwiększyć skuteczność stosowanych preparatów do walki z cellulitem oraz stymulują funkcjonowanie układu limfatycznego. Poprzez głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, następuje poprawa krążenia krwi, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Powoduje to przyspieszenie walki z cellulitem i jej większą skuteczność. Jeśli po dokładnym masażu zostanie zaaplikowany kosmetyk zwalczający cellulit, jego wchłanialność znacznie się zwiększy, dzięki czemu można jeszcze szybciej uzyskać zadowalające rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *