Przygotowując łóżeczko dla niemowlaka

Pościel do łóżeczka dziecięcego w pierwszej chwili może się wydawać produktem, który nie wymaga zbyt wiele namysłu. Tymczasem nie jest to tak oczywiste, jakby się wydawało.

Przygotowując łóżeczko dla maluszka, szczególnie dla noworodka, który jeszcze nie podnosi samodzielnie główki, w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo. Ze względu na ryzyko uduszenia nie możemy w łóżeczku zostawiać jakichkolwiek przedmiotów ani zabawek. Samo łóżeczko również nie powinno posiadać elementów na powierzchniach bocznych, które zbyt blisko ułożonemu dziecku mogłyby sprawiać trudności w oddychaniu.

Kupując pościel do łóżeczka dziecięcego, warto pomyśleć o produkcie, który nie uczula. Zbyt wczesny kontakt z alergenami może sprawić, że długie lata będziemy zwalczali problem, którego dało się uniknąć. Kolejną kwestią wartą rozważenie jest weryfikacja czy użyte materiały i barwniki do produkcji elementów wyposażenia łóżeczka nie są toksyczne.

Dziecko, którego sen jest niezakłócony to nie tylko jego lepszy i szybszy rozwój, ale również bardziej wypoczęci rodzice, mający więcej energii i zapału do realizacji wyzwań jakie stawia przed nimi rodzicielstwo. Dzieci uwielbiają być przytulane, jest to ich zupełnie normalną i naturalną potrzebą. Dlatego kokon dla niemowlaka to rozwiązanie, które zapewni mu tak potrzebny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Można go używać praktycznie wszędzie, a dzięki specjalnemu kształtowi dziecko czuje się w nim bezpieczniej niż w tradycyjnym, płaskim łóżeczku. Innym, równie interesującym rozwiązaniem jest otulacz muślinowy. Muślin jest materiałem niezwykle przyjemnym i delikatnym w dotyku.

Ponadto jest przewiewny. Otulacz muślinowy może chronić maluszka przed owadami lub pełnić rolę zasłonki przed promieniowaniem UV. Z pewnością jest to produkt, którego zakup będziemy polecać znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *