Problemy ze spiralą zadłużenia

Można powiedzieć, że każda osoba może wpaść w spiralę zadłużenia. To nie jest tak, że tylko osoby, które nie analizują zagrożeń i nieodpowiedzialnie podchodzą do kredytów mają na to szanse. Można mieć spiralę zadłużenia, która wynosi kilkanaście tysięcy zadłużenia łącznie, ale może to być i kilka milionów. Tak naprawdę wszystko zależne jest do tego, jakie ktoś ma możliwości. Jeśli mógł zaciągać większe kredyty to ma więcej do spłaty na dzień dzisiejszy. Tak to niestety wygląda i tak się dzieje w wielu domach.

Problemy ze spłatą

Najczęściej problemy ze spiralą zadłużenia mają osoby, które biorą tak zwane chwilówki. Tu bierzemy kilkaset złotych, ale że nie mamy jak tego spłacić to bierzemy kolejne na spłatę pierwsze. Później trzeci kredyt i idzie na spłatę tych pozostałych i tak dalej. W pewnym momencie nie wiemy już, co robić, bo mamy kilkanaście różnych kredytów i pożyczek, a niespłacenie ich na czas powoduje, że narastają nam ogromne odsetki.  Niestety, ale nadal nie płacimy i nasza spirala zadłużenia mocno się nakręca. Efektem końcowy w najlepszym przypadku będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej, w najgorszym strata wszystkiego, co mamy i nadal rosnący dług. Wielu Polaków się z tym boryka.

O spirali zadłużenia dowiedz się więcej na https://www.skutecznysprzeciw.pl/blog/spirala-zadluzenia-to-nie-jest-sytuacja-bez-wyjscia