Powrót na studia

W obecnych czasach rynek pracy szybko się zmienia, a wraz z nim zapotrzebowanie na konkretne zawody. Już nie wystarczy skończyć jeden kierunek by potem przez resztę życia wykonywać jeden zawód. Prognozy dla obecnego pokolenia osób pracujących są takie, że do emerytury kilkakrotnie będziemy zmieniać zawód. Zdobywanie nowych kompetencji będzie stanowiło o naszych szansach na awans i podnoszenie wysokości naszych zarobków. Wraz ze wzrostem jakości życia i oferowanych usług, będzie wzrastało zapotrzebowanie na lepiej wykształconych specjalistów w danych dziedzinach. W tym procesie nieocenioną rolę odegrają studia podyplomowe.

Czym są studia podyplomowe


To są studia, które można podjąć po ukończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Mają charakter doszkalający. Specjalizacje obejmują wąski zakres danej dziedziny w sposób bardzo szczegółowy i wyczerpujący. w czasie ich trwania poszerza się swoje umiejętności i kwalifikacje w zakresie danego kierunku, z którym były związane nasze poprzednie studia. Jest to dobra metoda na podniesienie swoich kompetencji w danym zawodzie. Studia te mogą być pomocne w uzyskaniu awansu zawodowego, a na ich ukończenie potrzeba zaledwie 2-3 semestrów.

Studia podyplomowe – dla kogo


Są to studia dla każdego, kto nie chce poprzestawać na ogólnej wiedzy, dąży do podnoszenia poziomu swoich umiejętności lub potrzebuje podniesienia swoich kwalifikacji do otrzymania konkretnej posady w danym zawodzie. Jest to więc świetna opcja dla osób, które już dawno temu zakończyły swoją edukację, ale potrzebują zdobyć nowe kompetencje lub podnieść te już posiadane. Dość łatwo można dopasować plan zajęć do grafiku osoby zapracowanej, która operuje niedużą ilością czasu na sprawy studenckie. Często decydują się na te studia osoby, które mają już inne zobowiązania, rodzinne bądź zawodowe, gdyż jest to najwygodniejsza forma dokształcania oferowana przez wyższe uczelnie.

Co można studiować


WSZiP oferuje szeroki zakres ciekawych kierunków z różnych dziedzin dla zainteresowanych. Oferta uczelni to pięć kategorii studiów podyplomowych: Pedagogiczne, Zarządzanie / Menedżerskie, Prawo – Administracja, Zdrowie i uroda, Psychologia i pomoc w rodzinie. Pod tymi hasłami kryje się ogromna liczba kierunków specjalistycznych, które pomogą usystematyzować wiedzę w bardzo konkretny i rzeczowy sposób. Niezwykle szeroki wachlarz dostępnych opcji umożliwia podjęcie jak najlepiej dostosowanych do naszych potrzeb studiów. Dobrze wykwalifikowana kadra potrafi dobrze poprowadzić studentów, by okres nauki był jak najbardziej owocny. WSZiP gwarantuje wysoką jakość prowadzonych zajęć i ich użyteczność w wykonywaniu przyszłego zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *