Naltrexone w postaci implantu – skuteczność i działanie
Osoby uzależnione, wyrażające chęć leczenia mogą liczyć na fachową pomoc i dzięki zastosowaniu terapii całkowicie uwolnić się od uciążliwych i wyniszczających skutków nałogu. Podjęcie odpowiednich kroków w kierunku wyleczenia w jak najszybszym czasie znacznie ułatwia ten proces. Mimo iż nie jest łatwo przyznać, że alkohol lub narkotyki zawładnęły życiem chorego, taka decyzja może uratować zdrowie, sytuację finansową, a w niektórych przypadkach nawet życie.
Implant naltrexone – dlaczego warto się zaszyć
Wsparcie leczenia za pomocą naltrexone pomaga utrzymać osobę uzależnioną w trzeźwości. Oprócz tradycyjnej metody farmakologicznej w postaci zażywania tabletek, istnieje możliwość wszczepienia implantu podskórnego, który jest o tyle wygodniejszy, że osoba dotknięta problemem alkoholizmu nie musi pamiętać, aby go zażyć – wszywka towarzyszy mu przez cały czas. Inną zaletą zaszycia jest to, że nie powoduje przykrych dolegliwości po zażyciu alkoholu, jego rolą jest zmniejszenie ochoty na jego wypicie. Terapię można rozpocząć po całkowitej detoksykacji. Przygotowanie organizmu do leczenia odgrywa tu zasadniczą rolę. Jeśli jest on bardzo wycieńczony, wówczas należy wspomóc go poprzez podawanie elektrolitów i odpowiednich suplementów diety. Zastosowanie naltrexone doprowadza do całkowitej rezygnacji z picia, dzięki czemu chory ma szansę żyć w trzeźwości.
Zabieg wszycia implantu naltrexone
Podobnie jak w przypadku wszywki esperal, zabieg implantacji naltrexone wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Miejsca, gdzie lekarz dokonuje zabiegu to:
- ramię
- podbrzusze
- odcinek krzyżowy kręgosłupa pomiędzy łopatkami
Po okresie stu dni od zaszycia, zabieg należy powtórzyć. O skuteczności takiego zabiegu można przeczytać na stronie https://leczenieuzaleznienia.pl/naltrexone/ Ważne jest też to, że naltrexone wykazuje dużą skuteczność podczas leczenia uzależnienia od kilku środków jednocześnie. Nie uzależnia pacjenta, może być stosowany bez względu na wiek, płeć, cechy fizyczne, czy okres uzależnienia. Odpowiednio dobrana do masy ciała i ogólnego stanu zdrowia dawka wszczepionego implantu jest elementem terapii, która od momentu rozpoczęcia leczenia pomaga uporać się z nałogiem.