Mieszkanie dla młodych rodziców, co wybrać

Jesteście młodym małżeństwem, spodziewacie się dziecka i wciąż nie jesteście pewni gdzie chcielibyście zamieszkać? Oto parę wskazówek, które ułatwią Wam ten trudny wybór.

Na co zwracamy uwagę wybierając mieszkanie na lata, dla rozwijającej się rodziny

  • Pierwsza rzecz, to oczywiście dokładne określenie naszej zdolności hipotecznej. Tak, warto kupić mieszkanie w kredycie, nawet jak dysponujemy gotówką. Nigdy nie wiadomo ile ostatecznie nas wyniesie inwestycja. Zatem sprawdźmy jakie mamy możliwości finansowe.
  • Po drugie określmy dokładnie lokalizacje. Ważny jest tutaj dojazd do pracy, ale również bliskość żłobka, przedszkola czy w przyszłości szkoły. Warto mieć w pobliżu sklep, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie potrzeba kupna pampersów, czy mleka.
  • Trzecia sprawa to ogrodzone place, bądź osiedla. Jest to ważna sprawa, szczególnie kiedy pociechy podrosną i będą biegać na pobliski plac zabaw. Zamknięte osiedle pozwala wtedy na wybieganie się dzieciom, bez ciągłego towarzystwa rodziców. A my mamy pewność, że dzieci są bezpieczne. Warto wspomnieć tutaj, że często na takich zamkniętych osiedlach jest zakładany również monitoring. Zatem nie musimy dziecka od razu wyposażać w telefon komórkowy. Wystarczy, że dziecko zamelduje się co jakiś czas przez domofon.
  • Czwarta sprawa to oczywiście pokoje. Pamiętajmy, że dzieci potrzebować będą własnego pokoju szybciej niż nam się wydaje. Dlatego dwa pokoje to minimum, dobrze również pomyśleć o osobnej kuchni, a nie otwartej na duży pokój. Chyba że zdecydujemy się na aneks kuchenny, przerabiając pomieszczenie na dodatkowy pokój. Prywatność w pierwszych miesiącach nie będzie nam tak potrzebna, ale z czasem i dzieci i dorośli będą szukać chwili spokoju.

Gdzie szukać ofert, żeby nie przepłacić

Oczywiście zawsze warto zasięgnąć informacji tzw.” pocztą pantoflową”, ale warto przeszukać portale internetowe jak kazo, gdyż jest to rozwijająca się forma handlu. Rok 2020 pokazał całemu światu, że wiele rzeczy, które wydawały się niemożliwe do przerzucenia w świat cyfrowy, okazało się możliwe. Dlatego warto skorzystać z tych rozwiązań, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Bez wychodzenia z domu swobodnie przejrzymy wiele ogłoszeń. Warto dokładnie zapisać swoje cele i znaleźć wymarzony dom na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *