Maseczki do rąk i paznokci – wybawienie dla zniszczonych dłoni

Prawdą jest, iż dłonie – zarówno u kobiet jak i u mężczyzn – to jeden ze sztandarowych elementów aparycji człowieka. Zwracamy na nie uwagę w pracy, podpisujemy ważne dokumenty, witamy się, itp. Zatem dłonie odgrywają bardzo istotną rolę w kontaktach społecznych.

Co zrobić jednak, gdy nasze dłonie są zmęczone codzienną pracą, zaś pogoda dodatkowo je niszczy? Jak poradzić sobie z brakiem czasu na zadbanie o popękaną i suchą skórę oraz słabymi paznokciami? Otóż odpowiednim ratunkiem będzie tu maska do rąk i paznokci.

Maska do rąk i paznokci – działanie

Maseczka na dłonie to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy wygładzić istniejące pęknięcia, suchość oraz szorstkość naskórka. Pozostawienie rąk w takim stanie, niestety będzie tylko je pogarszać, doprowadzając do pojawienia się krwawień oraz bólu.

Często przy jednoczesnych problemach skórnych dłoni, towarzyszą nam również anomalie w sferze paznokci. Są one niekiedy słabe, łamliwe czy rozdwajają się. W takich wypadkach pomoc niesie również maseczka do paznokci.

Dzieki bogactwu składników aktywnych i odżywczych, maseczkę do rąk i paznokci zaleca się nie tylko przy wystąpieniu problemów, lecz również by ich uniknąć, a jednocześnie dodatkowo wzmocnić bariery ochronne. Działanie tych kosmetyków sprowadza się zatem do:

  • wyeliminowania zaburzeń, z którymi się zmagamy (pękanie, suchość, szorstkość skóry)
  • regeneracji naskórka oraz zniszczonych paznokci poprzez odżywienie ich
  • nadania silnej bariery ochronnej skórze rąk oraz paznokciom (np. wzmocnienie grubości płytki paznokcia), by problemy nie powracały
  • profilaktyki przed wystąpieniem anomalii skórnych i paznokciowych, by utrzymać jak najdłużej ich dobrą kondycję
  • odbudowy naruszonych struktur po zabiegach kosmetycznych

Maska do rąk i paznokci – co zawiera

Maska do rąk i paznokci to specyfik bogaty w wiele witamin, naturalnych ekstraktów i składników odżywczych. Dzięki temu spełnia wyżej wymienione funkcje oraz nie powoduje podrażnień.

Zazwyczaj w skład maseczek do rąk i paznokci wchodzą:

  • witaminy (A, B5, E)
  • ekstrakty roślinne i owocowe (np. ekstrakt z malin)
  • naturalne składniki odżywcze i działające aktywnie (np. filtrat ze śluzu ślimaka)

Stosowanie maseczek do rąk i paznokci jest nie tylko wybawieniem dla ich kondycji, ale również nie wymaga od nas nakładu czasowego. Wystarczy systematycznie aplikować co wieczór produkt na dłonie. Zajmuje to kilka chwil, a efektem będziemy się cieszyć przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *