Jakie są zalety współczesnej stomatologii estetycznej

Przez ostatnie lata medycyna estetyczna rozwijała się bardzo dynamicznie i nie inaczej jest również w przypadku stomatologii estetycznej. Na polskim rynku znajdziemy wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które oferują różnego rodzaju zabiegi pozwalające przywrócić piękny i zdrowy uśmiech. Można wykonać usunięcie złogów nazębnych z piaskowaniem oraz wybielić zęby żywe lub martwe. Wszystko to pozwala ustabilizować kolor zębów.

Dlaczego warto korzystać ze stomatologii estetycznej

Zdrowe zęby i piękny uśmiech to najlepsza wizytówka dla każdego człowieka. Warto więc pamiętać o regularnej higienie jamy ustnej, ponieważ białe zęby zdecydowanie łatwiej pozwalają wzbudzić zaufanie i sympatię u innych ludzi.

Niestety w życiu napotykamy różne problemy, przez które nie możemy cieszyć się ze zdrowego i pięknego uzębienia. Na szczęście naprzeciw nam wychodzi stomatologia estetyczna, która dzięki nowoczesnej technologii oraz wiedzy i doświadczeniu dentystów pozwala rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy z uzębieniem.

Co obejmuje stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to szeroki zakres usług związanych z estetyką dentystyczną, który wciąż się rozrasta. Dentyści tematycznie poszerzają swoją wiedzę, aby na bieżąco być z aktualnymi trendami oraz nowościami z branży stomatologicznej. Pozwala to wdrażać nowoczesne i skuteczne metody leczenia zębów, wybielania i poprawiania uśmiechu.

Decydując się na zabieg stomatologii estetycznej, na początek dentysta przeprowadzi wywiad, dzięki któremu rozpozna problemy z uzębieniem i zaplanuje leczenie ortodontyczne lub protetyczne, a także upiększenia takie jak zmiana koloru, kształtu czy wielkości zębów. Stomatologia estetyczna obejmuje także zabiegi z zakresu wybielania przeprowadzane w gabinecie albo metodą nakładkową. To również zakładanie licówek porcelanowych, które poprawią kształt i ustawienie zębów.

Na którą klinikę stomatologiczną najlepiej postawić

Kiedy już podejmiemy decyzję o leczeniu, to pozostaje nam tylko wybór odpowiedniego lekarza stomatologa, który profesjonalnie zajmie się leczeniem czy uzupełnianiem uzębienia. Polecanym miejscem jest gabinet Dentyści pod Jedynką, w którym pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu można będzie znaleźć najbardziej efektywną metodę leczenia i wybielania zębów.

W gabinecie wykonywane są dwie metody: zastosowanie systemu Beyond i lampy Beyond Polus oraz metoda nakładkowa. Zabieg trwa około 60 minut i nie powoduje nadwrażliwości, a po wybielaniu pacjent otrzymuje nakładki, które zmniejszają nadwrażliwość. Efekt utrzymuje się około 18-24 miesięce, ale zalecane jest również wykonanie nakładek wybielających zęby do użytku domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *