Jak zorganizować wesele w lato pod namiotem

Wesele pod namiotem to bardzo ciekawa alternatywa dla sali weselnej. To również wielkie marzenie wielu par, które mają zamiar wstąpić w związek małżeński. Jak zrealizować plenerowe wesele? Co trzeba wiedzieć o organizacji imprezy pod namiotem?

Jak zorganizować wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem może być prawdziwie bajkowe, należy jednak w czasie jego organizacji pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim ważny jest wynajem namiotu na wesele, który musi być odpowiednio przestronny, solidny, komfortowy i co najważniejsze swoją powierzchnią dopasowany do ilości gości oraz dodatkowych atrakcji przewidzianych na weselu.

Choć namiot weselny jest bardzo ważny, należy pamiętać o tym, że równie istotne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym się znajdzie. Tak naprawdę do dyspozycji jest dość dużo miejsc, w których można zorganizować plenerowa wesele, więc młode pary nie powinny mieć większych trudności w znalezieniu tego idealnego. Kłopotliwe w niektórych przypadkach może się okazać uzyskanie pozwolenia właściciela terenu na wzniesienie tego rodzaju konstrukcji.

W przypadku organizacji wesela pod namiotem można skorzystać z otwartych przestrzeni, którymi dysponują domy weselne czy restauracje. Można również wybrać dowolną przestrzeń np. ogród. Tu jednak sprawa nie jest prosta, gdyż należy poza namiotem zorganizować całą infrastrukturę w postaci prądu, dostępu do toalet, należy również zadbać o catering. Dlatego też najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert sal weselnych czy restauracji, które mogą pomóc w organizacji wesela, posiadają wystarczającą ilość miejsca i całe niezbędne zaplecze. Można, choć nie jest to obowiązek, jeżeli para młoda ma taką możliwość może o każdy element zatroszczyć się samodzielnie.

Namioty na wesele – kiedy będzie to najlepsze rozwiązanie

Wesele pod namiotem będzie najbardziej udane, gdy dopisze pogoda. To niestety dość duże wyzwanie, wesela organizowane są ze sporym wyprzedzeniem i nie ma możliwości zaplanowania pogody na ten dzień. Dlatego też należy się zabezpieczyć, decydując się na organizację wesela pod namiotem, warto wybierać rozwiązania w postaci namiotów ze strukturą przeciwdeszczową i przeciwwietrzną. Dzięki temu zarówno para młoda, jak i goście będą doskonale chronieni przez niespodziewanymi zmianami pogody. Jeżeli okaże się, że w dniu wesela w nocy lub nawet w ciągu dnia będzie dość chłodno warto zadbać o ogrzanie namiotu. Dzięki temu zabawa nie zostanie zakłócona przez niekomfortowe uczucie chłodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *