Jak ważne jest dobre oświetlenie w sypialni

Kinkiet do czytania w łóżku

Osoby, które mają wyrobiony nawyk czytania tuż przed snem, powinny nie męczyć swoich oczu i tym samym nie narażać się na zbędne wizyty u okulisty, wiążące się z dodatkowymi kosztami na soczewki lub okulary. Dlatego każdy miłośnik czytania książek powinien zadbać nie tylko o wygodne podparcie pod głowę i wygodne ułożenie pleców na łóżku, ale również o to by nad naszą głową znalazł się kinkiet do czytania, gdyż zapewni nam to lepsze oświetlenie niż lampka, stojąca obok naszego łóżka na stoliku lub półce. Kinkiet, specjalnie przystosowany do czytania, posiada regulowane giętkie ramię, które pozwala ustawić strumień światła idealnie do potrzeb każdego czytelnika. Natężenie światła wynosi kilkaset lumenów, co daje wystarczająco duże oświetlenie nawet dla osób niedowidzących. W przypadku zwykłej lampki, bylibyśmy zmuszeni do przybierania niewygodnej pozycji, co na dłuższą metę, skutkowałoby powikłaniami, związanymi z bólem szyi, karku lub kręgosłupa. Warto się o to postarać, gdyż czytanie poprawia naszą pamięć, koncentracje i rozwija wyobraźnie, co daje lepsze wyniki w nauce, pozytywny wpływ na sen, a nawet zwiększenie atrakcyjności u płci przeciwnej. 

Oświetlenie w sypialni

Sypialnia to miejsce przede wszystkim, służące relaksowi, więc umieszczanie w niej gryzących się ze sobą elementów tj. mebli o bardzo jaskrawych kolorach mogą zakłócić jej harmonię. W sypialni powinny dominować kolory zimne, oddające spokojną tonację wnętrza. Kinkiety świetnie się do tego nadają, gdyż pełnią nie tylko rolę oświetleniową, ale również aranżacyjną i dekoracyjną, by stworzyć przytulny klimat. Natężenie światła, który daje wybrany kinkiet zależy przede wszystkim od rodzaju klosza. To on sprawia,że światło jest częściowo zatrzymywane, co daje nam niepowtarzalne efekty wizualne w postaci cieni na ścianach.

Lampy do oświetlenia sypialni

Producenci tacy jak ,,Strefa Lamp”, których można odwiedzić pod adresem https://www.strefalamp.pl/kinkiety-do-sypialni, daje szeroką gammę wyboru kinkietów w różnych cenach, dające ciekawe efekty wizualne oraz zajmujące nie dużo przestrzeni w porównaniu do stolików i półek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *