vis plantis odżywka

Jak odpowiednio dbać o cienkie włosy?

Cienkie włosy są sporym wyzwaniem, jeśli chodzi o ich pielęgnacje, ponieważ z natury są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Dobranie odpowiednich kosmetyków jest dość trudnym zadaniem, ponieważ trzeba skomponować je w taki sposób, aby skutecznie chroniły włosy przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami, a jednocześnie nie obciążały naszych włosów. Oprócz tego należy również pamiętać o odpowiednim myciu, czesaniu i suszeniu włosów.

Czy przy cienkich włosach można stosować odżywki?

Istnieje przekonanie, że stosowanie odżywek na cienkich włosach powoduje, że są one obciążone i szybciej się przetłuszczają. Nie jest to jednak do końca prawda, a wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy oraz jaka jest ich porowatość. Włosy niskoporowate są z reguły gładkie i proste, zatem w ich przypadku istnieje ryzyko obciążenia ich przez nałożenie odżywki. Jednak w przypadku włosów o wysokiej porowatości, stosowanie odżywek do włosów jest jak najbardziej wskazane. Włosy te charakteryzują się bowiem tym, że są suche i zniszczone oraz mają tendencje do puszenia się. Odpowiednio dobrana odżywka będzie zatem idealnym sposobem na radzenie sobie z tym problemem. 

Jak myć cienkie włosy?

Przede wszystkim należy zrezygnować z silnie oczyszczających szamponów. Włosy spłukujemy ciepłą, ale nie gorącą wodą, a do odciśnięcia ich z nadmiaru wody, alternatywą dla ręcznika powinna stać się bawełniana koszulka. Zamiast szamponu, do mycia włosów, można użyć także odżywki, jednak należy pamiętać, aby nie zawierała ona w składzie silikonów. W trakcie mycia można wykonywać delikatny masaż skóry głowy, który pobudza cebulki, dzięki czemu włosy rosną szybciej oraz stają się gęstsze. Mokre włosy są dodatkowo podatne na uszkodzenia, dlatego należy rozczesywać je w sposób, jak najmożliwiej delikatny. 

Zabiegi fryzjerskie na cienkich włosach

Przez swą podatność na zniszczenia, cienkie włosy nie powinny być farbowane, rozjaśniane oraz poddawane zabiegom stylizacji z użyciem wysokiej temperatury, takim jak prostowanie czy kręcenie za pomocą lokówki. Również suszenie suszarką powinno ograniczać się do takiego, gdzie stosowany jest jedynie chłodny nawiew. Złym pomysłem dla cienkich włosów jest też ich mocne cieniowanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *