Jak mężczyźni radzą sobie z wypadaniem włosów

Od dłuższego czasu dbanie o urodę nie jest wyłącznie domeną kobiet. Coraz więcej panów można spotkać w salonach urody lub u manikiurzystek. Mężczyźni zwracają uwagę na każdy aspekt swojego wyglądu, tak więc nadmierne wypadanie włosów stanowi dla nich dość spory problem i starają się mu zaradzić. Z taką samą intensywnością co kobiety, panowie szukają różnych rozwiązań, by ich fryzura była ich atrybutem, a nieestetycznie wyglądające place zostały wyeliminowane.

Dlaczego mężczyźni łysieją

Łysienie u mężczyzn wynika z zaburzeń podczas poszczególnych faz wzrostu włosa. Jego łodygi stają się cienkie i krótkie, a mieszki przechodzą w stan spoczynku. Spowodowane jest to hormonami androgenowymi, skłonnościami dziedzicznymi, a także starzeniem się. Łysienie rozpoczyna się od szczytu głowy oraz po bokach, stopniowo przechodząc na środkową część głowy. Aby do tego nie dopuścić, należy zadbać o skórę głowy, poprzez:

  • Odpowiednią pielęgnację
  • Ochronę przed słońcem oraz suszeniem gorącym strumieniem suszarki
  • Wdrożenie suplementacji
  • Rozpoczęcie leczenia w razie potrzeby

W skład suplementów powinny wchodzić witaminy A, C, B5, B1, B2 oraz B12. Odpowiadają one za pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu, nawilżenie oraz za kondycję skóry głowy. Warto również zadbać o właściwą dietę, bogatą w białko, żelazo, miedź, cynk oraz krzem. Stosując maski do włosów, pobudzając skórę poprzez masaż oraz używając dobrze dobranej szczotki również można wywrzeć duży wpływ na poprawę stanu włosów.

Suplementy na łysienie dla mężczyzn

Skuteczność, przystępna cena oraz łatwość kuracji – takie czynniki mają duży wpływ na wybór odpowiedniego suplementu. Folisin, o którym więcej można dowiedzieć się ze strony: https://vesmed.pl/folisin/, posiada wszytkie te cechy, stając się preparatem, po który mężczyźni sięgają bardzo chętnie. Dodatkowo bezpieczeństwo podczas stosowania  i pozytywne opinie użytkowników produktu, zachęcają do wypróbowania go i osiągnięcia znacznej poprawy swojego wyglądu oraz pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *