Hala systemowa vs. hala indywidualna

Hale kojarzą się najczęściej z budynkami o przestronnej powierzchni i wysokim suficie. Nie zawsze jednak hale to zdumiewające swoją wielkością budynki. Ich wygląd zależy bowiem od inwestora i jego potrzeb. Hale służą zarówno jako ogromne magazyny i miejsca do organizacji targów, jak i mniejsze budowle do celów rolniczych. Zanim zdecydujesz się w nie zainwestować, musisz wiedzieć, że istnieją hale magazynowe indywidualne oraz hale magazynowe systemowe. Które lepiej wybrać? Czytaj dalej.

Hala systemowa (modułowa) – czym się charakteryzuje

Jeśli chcesz zobaczyć gotowy budynek już po kilku tygodniach od rozpoczęcia budowy, to hala modułowa jest idealnym wyborem. Jej montaż trwa bowiem jedynie kilka tygodni, a nie miesięcy. Co pozwala na tak szybkie powstanie budowli? Przede wszystkim to, że halę buduje się z wykonanych już wcześniej elementów. Budowniczowie przywożą gotowe segmenty na miejsce budowy i umieszczają je w fundamentach. Gdy już powstanie stabilny szkielet budynku, nakładają na niego panele. Mimo że halę tworzy się z gotowych komponentów, to inwestor decyduje o jej wymiarach, pokryciu dachowym i przeznaczeniu. Hala systemowa sprawdzi się nie tylko jako ogromny magazyn, lecz także jako mały pawilon czy kurnik. Jej ocynkowanej, wytrzymałej konstrukcji nie naruszą skrajne warunki pogodowe. Hale magazynowe systemowe mają też inne zalety. Ich powierzchnię można powiększyć w dowolnym momencie. Poza tym nie są na stałe przypisane do jednego miejsca – w przypadku przenosin lub odsprzedaży ich konstrukcję demontuje się i składa jeszcze raz w nowej lokalizacji.

Hala indywidualna – o czym pamiętać

Obawiasz się, że hala systemowa nie sprawdzi się w Twoim przypadku? W takim razie wybierz halę indywidualną, którą precyzyjnie dopasujesz do swoich potrzeb. Aby zaprojektować i zbudować budynek zgodny z Twoimi oczekiwaniami, firma konstruująca hale potrzebuje kilku informacji. Jakich? Między innymi musisz powiadomić o tym, do jakich celów będzie służyła hala indywidualna, czy powinna być ogrzewana, czy też nie, ile i jakiej wielkości okien, drzwi, bram i świetlików dachowych potrzebuje, jakie wymiary ma mieć jej dach. Uwzględnij również dane pochodzące z planu zagospodarowania przestrzennego działki lub warunków zabudowy. Nad poprawnością projektu i jego dopasowaniem do Twoich potrzeb będzie czuwał doradca techniczny.

Bez względu na to, czy wybierzesz hale magazynowe indywidualne, czy systemowe, pamiętaj, by zdecydować się na solidną firmę, tworzącą wyłącznie bezpieczne konstrukcje, które rozwiną Twoją działalność. Dlatego przed rozważaniem obu alternatyw warto zapoznać się z wszystkimi szczegółami na temat usługi np. https://skeleton.pl/oferta/hale firmy Skeleton, która od lat specjalizuje się w projektach i budowach hal magazynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *