Fachowa pomoc przy zakładaniu spółki – komu powierzyć opiekę nad jej interesami

Zakładając spółkę trzeba wziąć pod uwagę szereg czynności prawno-organizacyjnych, na których trzeba się znać. Nic więc dziwnego, że najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie odpowiedniej kancelarii, która będzie spółkę reprezentować, prowadzić przez skomplikowane procedury oraz przestrzegać przed ryzykiem. Jak zatem zabrać się do rozpoczęcia działalności, unikając przykrych niespodzianek?

Od czego zacząć założenie spółki w Polsce lub za granicą

Założenie spółki należy rozpocząć od jej zarejestrowania. Pomoc w zakładaniu spółki obejmuje wszelkie czynności prawno-organizacyjne, a także wybór odpowiedniej formy działalności oraz przedstawienie różnych wariantów jej prowadzenia. Jeśli spółce zależy na optymalizacji kosztów, istnieje możliwość przeniesienia działalności za granicę, w czym również wybrana przez właścicieli kancelaria powinna pomóc. Po wpisaniu spółki do rejestru KRS obsługa spółki powinna obejmować również:

  • wszelkiego rodzaju usługi księgowe
  • pomoc w rekrutacji pracowników
  • pomoc w prowadzeniu kadr oraz płac
  • pomoc w dofinansowaniach

Przygotowanie odpowiednich dokumentów dotyczących rejestracji zakładanej spółki oraz złożenie ich w stosownych urzędach może przysporzyć problemów i zajmować dużo czasu. Dodatkowo, nie znając wszystkich kruczków prawnych bardzo łatwo przeoczyć coś, co może negatywnie wpłynąć na prowadzone interesy. Dlatego pomoc w zakładaniu spółki zapewnia bezpieczeństwo, a obsługa po rejestracji, obejmująca prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczeń, tworzenie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań daje możliwość zajęcia się wyłącznie działalnością biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *