Czy można zregenerować baterie trakcyjną

Nie da się ukryć, że zakup nowej baterii trakcyjnej wiąże się z dość sporym wydatkiem finansowym. W przypadku eksploatacji aktualnie używanej baterii, wiele osób od razu kupuje nową sztukę. Niemniej jednak może okazać się, że bateria trakcyjną utraciła swoją pojemność w wyniku przestojów, rozładowania czy po prostu niepoprawnej eksploatacji. W takiej sytuacji zamiast kupować nową sztukę, polecana jest regeneracja baterii. Pozwala on odzyskać od 70-80% pojemności baterii, w zależności oczywiście od stopnia naturalnego wyeksploatowania. Odpowiadając na tytułowe pytanie – baterie trakcyjne można jak najbardziej zregenerować.

Jaki jest zakres czynności obejmujący regenerację baterii

Firma Barter.pl, która zajmuje się regeneracją baterii oferuje:

  • pomiar gęstości elektrolitu ( i ewentualna korekta),
  • pomiar napięcia całej baterii, oraz napięcia na poszczególnych ogniwach,
  • ponowny pomiar napięcia baterii pod obciążeniem,
  • ładowanie odsiarczające,
  • próba pojemności baterii,
  • ekspertyza aktualnego stanu zużycia baterii,
  • weryfikacja stanu połączeń międzyogniskowych,
  • weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii,
  • ocena stanu skrzyni bateryjnej i pomiar rezystancji izolacji,
  • diagnoza i naprawa uszkodzeń baterii,

Co warto wiedzieć na temat regeneracji baterii

Dla wszystkich pojazdów, których napęd jest akumulatorowy, baterie trakcyjne są niesamowicie ważnym elementem. Jeżeli takowa bateria się zużyje, to proces regeneracji pozwoli na przywrócenie ich dawnej sprawności. Firmy dla których liczy się wydajna i nieprzerwana praca powinny zastanowić się nad skorzystaniem z usług regeneracji baterii, którą firma Barter.pl oferuje. Wykorzystując nowoczesne technologie, usługa regeneracji baterii jest wykonywana na najwyższym możliwym poziomie. Firma ta informuje klienta o dokonanych procesach regeneracyjnych i aktualnym stanie baterii. Warto zapoznać się z usługą regeneracji baterii, ponieważ jest ona zdecydowanie szybsza i tańsza, aniżeli zakup nowej baterii.

Dlaczego warto zdecydować się na regenerację baterii

Wnikliwa analiza i ekspertyza, która ma miejsce podczas przeglądu baterii trakcyjnej, pozwala na doprowadzenie jej do maksymalnej sprawności, dzięki czemu bateria będzie w stanie korzystać w stu procentach ze swoich mocy przerobowych. W takim wypadku nie ma już konieczności nadwyrężania budżetu poprzez zakup nowej baterii, co często wiąże się z dużymi kosztami. Ponadto ryzyko przestojów w pracy zostaje wyeliminowane. Warto również wspomnieć. że regeneracja baterii kompletnie nie niszczy baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *