Ból w stawie łokciowym – najczęstsze schorzenie łokcia

Staw łokciowy ma skomplikowaną budowę, przez co nie jest trudno go sobie nadwyrężyć. Niestety, ale ból, który temu towarzyszy potrafi być nie do zniesienia, dlatego takie osoby powinny szybko wybrać się do specjalistów, którzy będą w stanie im pomóc. Profesjonalna ortopeda Szczecin to właśnie coś, na co warto się zapisać.  Im szybciej będzie wprowadzona rehabilitacja tym szybciej nasz problem zostanie rozwiązany. Wszystko odbywa się pod okiem osób, które mają w tym bardzo duże doświadczenie. Takie osoby wiedzą jak dopasować rehabilitacje i korzystają z zaawansowanych technologii. 

 Najczęstsze schorzenia łokcia

Wiele osób cierpi na tak zwany „łokieć golfisty”, ale niekoniecznie taka osoba musi grać w golfa. Stąd się to akurat wzięło, ale można grać w tenisa, ale można również być czynnym zawodowo i wykonywać tę samą czynność przez lata. Wtedy nasz łokieć jest mocno narażony i trzeba będzie poddać się rehabilitacji, która na pewno nam pomoże. Dla przykładu osoby, które dużo czasu spędzają przy komputerze mogą mieć taki problem. Jeśli ktoś w niewłaściwy sposób wykonuje treningi siłowe to również jest na to narażony.  Kolejne schodzenie to „łokieć tenisisty”, który także nie musi być związany z tenisem. Najczęściej taka choroba dotyka osoby uprawiające sporty, ale może to być również ktoś, kto pracuje w biurze albo może to być mechanik samochodowy. Trzeba uważać i trzeba działać, jeśli pojawi się jakiś problem z łokciem. Powrót do zdrowia jest wtedy o wiele łatwiejszy.

Rehabilitacja dopasowana do pacjenta

Każda rehabilitacja powinna być dopasowana do pacjenta. Bierze się pod uwagę wiek takiej osoby oraz historię medyczną. Istotne będą również ograniczenia jak i możliwości osoby, która ma być poddana rehabilitacji.  Przy wybieraniu sposobu rehabilitacji trzeba zrobić wszystko, aby było to skuteczne i bezpieczne. Rehabilitacja ma gwarantować jak najszybszy powrót do zdrowia, bo wtedy my pacjenci będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni.  Specjaliści będą w stanie o to wszystko dla nas zadbać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *